-
RECEPCJA / powitanie gości08:00 - 12:00
-
INTEGRACJA EPIXNakręcamy Was filmowo!12:00 - 20:00
-
WARSZTATY FILMOWE Z XBEST.PLZostań filmowcem!12:00 - 20:00
-
WARSZTATY dla MiŚOTSzkolenia i warsztaty12:00 - 20:00
-
Wieczór BEFORE-PARTYSmaczna kolacja i okazja do ciekawych rozmów
(opcja za dopłatą)
Partnerem wieczoru jest firma HUAWEI20:00 - 00:00
-
Śniadanie i relaks08:00 - 10:00
-
Współ-użytko-wanie sieciPanele dyskusyjne10:00 - 13:30
-
Zarządzanie sieciąSzkolenia i warsztaty10:00 - 13:30
-
Finansowanie i POPCPanele i prelekcje10:00 - 13:30
-
Obiad / KIKE Business LunchSmakowity obiad13:30 - 14:30
-
Blok MiŚOTMiSTRATEGIA
i inne projekty dla MiŚOT14:30 - 19:00 -
Zarządzanie sieciąSzkolenia i warsztaty14:30 - 19:00
-
Akademia sprzedażyJak negocjować, sprzedawać i być komkurencyjnym14:30 - 19:00
-
Rozwijamy czerwony dywan19:00 - 20:30
-
Filmowa GALA KIKEGALA TELE.ODPOWIEDZIALNI
Uroczysta kolacja dla gości konferencji
Partnerem wieczoru jest firma OPTOMER20:30 - 00:00
-
Śniadanie i relaks08:00 - 10:00
-
IPTV dla ISPprezentacje i dyskusje10:00 - 13:00
-
5G jako wyzwanie dla ISPPrelekcje i panele dyskusyjne10:00 - 13:00
-
Akademia menedżerskaSzkolenia i warsztaty10:00 - 13:00
-
Aktualne zagadnienia prawneO czym operator wiedzieć powinien10:00 - 13:00
-
Pożegnalny obiad13:00 - 14:00
-
Blok Izby KIKEPanel GRAP14:00 - 16:00
-
WALNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW KIKEZmiany w statucie Izby
Zmiany składek członkowskich16:00 - 18:00 -
POWRÓT Z KONFERENCJI18:00 - 00:00
Szkolenia certyfikowane RATE ART
Dzień 0, 19 września 2022
Jakie są obecne wyzwania z zaangażowanie pracowników; oczekiwania pracowników i jak im sprostać; jak zapanować nad kanałami komunikacji w pracy; mini audyt komunikacji lidera: czy mnie można zrozumieć?
Najnowsze orzecznictwo dotyczące zajmowania pasów drogowych, pozyskiwanie zezwoleń wodnoprawnych, aktualne obowiązki z prawa budowlanego i geodezyjnego, legalizacja bezumownego korzystania z nieruchomości, tytuły prawne do nieruchomości kolejowych.
Cena jest jednym z istotnych czynników przewagi konkurencyjnej, dlatego warto z odwagą bronić jej podczas negocjacji z odbiorcami czy kontrahentami. Aby ta obrona mogła okazać się skuteczna musi być spełnionych kilka warunków: - musimy dysponować umiejętnościami negocjacyjnymi - musimy być świadomi wartości, jaką gwarantuje nasza usługa - musimy chcieć stale podnosić jakość Jak spełnić te warunki? Zapraszamy na interaktywny warsztat z doświadczonym trenerem 4change akademia biznesu.
Weź udział w atrakcyjnej grze negocjacyjnej, która pozwoli Ci poznać kluczowe mechanizmy rządzące negocjacjami. Uczestnicy warsztatu zostaną podzieleni na trzy grupy: dwie grupy prowadzące negocjacje oraz grupę obserwatorów, której przedstawiciele w razie potrzeby zostaną specjalnymi doradcami obu negocjujących ze sobą zespołów. Jeśli masz dość tradycyjnych wykładów i nudnych regułek mówiących jak prowadzić negocjacje – ten warsztat jest dla Ciebie. W aktywnej formule nie tylko nauczysz się konkretnych technik i zwrotów niezbędnych dla przeprowadzenia skutecznych negocjacji, ale też zaczniesz budować w sobie odpowiednią postawę i odwagę do prowadzenia negocjacji, dzięki zrozumieniu ich istoty.
Najlepsza forma nauki i pracy nad swoimi umiejętnościami? Rozmowa na żywo z Klientem.
Podczas warsztatów będziemy dzwonić do Klientów – miej przygotowane dwa, trzy kontakty do swoich Klientów, do których zadzwonisz w konkretnej sprawie (np. przedłużenie umowy, zdobycie poleceń, sprzedaż produktu/usługi, reklamacje i inne).
Będziesz mieć wyjątkową okazję by otrzymać konkretną informację zwrotną od Trenera i innych Uczestników warsztatu w zakresie prowadzenia przez Ciebie rozmowy. To znakomita szansa na wyjście z codziennej rutyny i nabranie świeżego spojrzenia na swoją komunikację z Klientem.
Będziesz czuć się komfortowo – wszystko co wydarzy się podczas warsztatu zostaje na warsztacie. W zamkniętej grupie w najlepszy możliwy sposób będziemy uczyć się efektywnie rozmawiać z Klientem. Dzwonić będziecie Wy – Uczestnicy warsztatów, dzwonić będzie także trener, byśmy mogli wspólnie ocenić jakość obsługi, wybrać najlepsze zachowania i zdiagnozować błędy, które negatywnie zamykają sprzedaż
O skuteczności danego pracownika świadczy jakość realizowanych przez niego zadań. Niestety często brak oczekiwanych przez szefa efektów pracy pracownika wynika z niewłaściwego komunikowania i przydzielania zadań. A to proces, którego po prostu trzeba się nauczyć.
Na warsztacie poznasz bardzo skuteczne i co ważne także proste w użyciu
w codziennej pracy narzędzie, które pozwoli Ci skuteczniej delegować zadania, co pozwoli na lepsze efekty pracy Twoich ludzi a Tobie da więcej czasu na realizację swoich obowiązków – obowiązków szefa.
Będziemy pracowali na przykładach Waszych pracowników, tak aby warsztat miał jak najbardziej praktyczny charakter. I odpowiemy sobie także, między innymi, na kluczowe pytanie – na ile zostawiać pracownikom wolną rękę a na ile ich kontrolować. I to odpowiemy bardzo konkretnie!
-
MiŚOT Akademia: Skuteczna komunikacja, czyli jak zaangażować pracowników, aby osiągać sukcesprowadząca:
Adrianna Wardzała12:00 - 15:30 -
Prowadzenie inwestycji telekomunikacyjnych- praktyczne szkolenie dla przedsiębiorców samodzielnie realizujących inwestycje.prowadząca:
Ewelina Grabiec
paneliści:
Kamila Mizera- Płaczek
Patrycja Cegiełka15:30 - 17:30
-
Akademia Huawei: Techniki obrony ceny – jak sprzedawać na konkurencyjnym rynku?prowadzący:
Błażej Olżewski12:00 - 15:30 -
Inwentaryzacja infrastruktury i usług telekomunikacyjnych oraz sprawozdawczość roczna - jak prawidłowo przekazywać dane, najczęściej popełniane błędy.paneliści:
Joanna Antczak
Dorota Oniszczuk
Dorota Wilkowska15:30 - 17:00
-
Negocjacje w praktyce - kluczowe mechanizmy i narzędzia skutecznej negocjacjiObowiązują zapisy
prowadzący:
Rafał Błachowski12:00 - 13:30 -
Warsztat komunikacji z klientem: Rozmowa z klientem-dobre metody i błędy w rozmowach na żywoObowiązują zapisy
prowadzący:
Rafał Błachowski14:00 - 15:30 -
Warsztat z właściwego przydzielania i delegowania: Zrób To! Czyli jak dobrze przydzielać i delegować zadania pracownikomObowiązują zapisy
prowadzący:
Rafał Błachowski16:00 - 17:30
Dzień 1, 20 września 2022
Grupa MiŚOT działa na rzecz Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych. Zobacz, co nowego w: EPIX (jeden z największych na świecie węzłów wymiany ruchu), MdO (integruje operatorów m.in. w przetargach szkolnych), MdS (cyberbezpieczeństwo operatorów i ich klientów), MdI (wsparcie internetu rzeczy poprzez misotową sieć LoRaWAN), MdM (komunikacyjne projekty dla MiŚOT-ów), TeleCentrum (call center dla operatorów), TeleOdpowiedzialni i Fundacja Lokalni (promujemy w środowisku operatorskim CSR) i innych.
Rozwój sektora MŚ na rynku telekomunikacyjnym w roku 2021.
Znana firma doradcza Audytel przygotowała na zlecenie KIKE raport, prezentujący stan rynku telekomunikacyjnego z punktu widzenia MIŚOTów i uwzględniający ich rolę w dostarczaniu szybkiego Internetu mieszkańcom Polski.
Ostatnie kilka miesięcy to czas wytężonej pracy i gromadzenia przez KIKE danych, które mogą być skonfrontowane z danymi, jakie zebrało UKE w wiosennej sesji ankiet skierowanych do operatorów telekomunikacyjnych, a dotyczących opłat za zajęcia pasów drogowych i podatku od nieruchomości. Trzy miesiące to za mało, by przygotować pełny raport, biorąc pod uwagę liczbę jednostek samorządu terytorialnego i zarządców dróg, jakie należało odpytać. Już teraz jednak zebrane dane są na tyle obszerne i reprezentatywne, że warto się nimi podzielić.
Po prezentacji danych, jakie udało się zebrać do raportu o opłatach za zajęcie pasa drogowego oraz o wysokości wpływów z podatków od nieruchomości od budowli telekomunikacyjnych uiszczanych przez przedsiębiorców zapraszamy do wysłuchania panelu, w którym mają być poruszone możliwe koncepcje zmiany obowiązujących zasad uiszczania opłat i podatków. W kontekście opłat za zajęcia pasa- pojawiają się głosy o ujednoliceniu opłat i dążeniu do zrównania zasad, na jakich są uiszczane. W kontekście podatku od nieruchomości – dyskutowane będą szanse na zmianę systemu poboru tej daniny i ewentualne mechanizmy, wedle których miałby być on pobierany.
Nasza prezentacja będzie miała formę rozmowy dwóch naszych ekspertów. Robert Izdebski, Wiceprezes Zarządu IBPM, architekt z wieloletnim doświadczenie i Krzysztof Marciniak, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu odniosą się do celów biznesowych jakie zazwyczaj stawiane są w firmach oraz odpowiedzą na pytanie, jak technologia może pomóc te cele osiągnąć. Podczas wystąpienia przedstawią naszą unikalną ideę „4E”, która pomaga firmom zdefiniować swoje potrzeby i wyznaczyć kierunki rozwoju i optymalizacji biznesu.
Prezentacja będzie dotyczyć zasad, założeń i problemów w zakresie dostępu hurtowego do sieci POPC. W pierwszej części zostanie przypomniane, z jakich przyczyn, w jakim celu i w jakiem zakresie na beneficjentów POPC nałożono obowiązek zapewnienia dostępu hurtowego do sieci wykonanych ze środków publicznych. Drugą część stanowić będzie hasłowe opisanie problemów, nieprawidłowości i nieścisłości zdiagnozowanych w różnych obszarach współpracy hurtowej.
Podczas panelu będziemy mieć szansę porozmawiać o tym jak wygląda obecnie rynek hurtowego dostępu do sieci światłowodowych. Chcemy ustalić jak widzą ten rynek obie strony - przedstawiciele głównych operatorów hurtowych takich jak Nexera, Hawe czy Światłowód Inwestycje oraz przedstawiciele małych i średnich ISP. Czy dostęp do sieci jest rzeczywiście tak łatwy a jego zasady tak transparentne jak deklarują operatorzy hurtowi? Czy każdy ISP może go dostać – jaki jest próg wejście w taką współpracę? Czy MiŚOT jest partnerem dla operatora hurtowego i jest traktowany jako taki? I w końcu najważniejsze pytanie – czy dostęp hurtowy to realne szansa na zwiększenie dochodów MiSOT a jeśli tak jak powinni z tej szansy skorzystać.
W trakcie panelu wraz z przedstawicielem UKE omówimy najnowsze działania regulacyjne usług telekomunikacyjnych Prezesa UKE w ciągu ostatniego roku. Ponadto przedyskutujemy dla Państwa przyszłe kierunki regulacji usług telekomunikacyjnych - szczególnie te, które są pożądane z punktu widzenia małych i średnich przedsiębiorców telekomunikacyjnych.
Mówimy o wykorzystaniu dotacji w celu zmniejszenia kosztów w firmie - energii i ogrzewania. Będziemy mówić o termomodernizacji budynków, farmach fotowoltaicznych oraz dotacjach z NCN (Narodowe Centrum Nauki).
CampSys to zintegrowany system do zarządzania kampaniami sprzedażowymi w wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Projekt jest realizowany we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Obecnie udostępniamy Klientom modele predykcyjne, które są w stanie istotnie poprawić skuteczność kampanii sprzedażowych i retencyjnych.
W wykładzie omówiono strategię 5G dla Polski w porównaniu z pozostałymi państwami Europy Wschodniej i Unii Europejskiej. Pod 5G rozumiemy sieć radiową, mobilną oraz sieć szkieletową i dostępową, zdefiniowane w dokumencie IMT-2020, wydanym przez ITU. Każdy z parametrów technologii 5G został poddany analizie w celu pokazania technicznych możliwości ich realizacji. Infrastruktura telekomunikacyjna dla sieci 5G nie stanowi zagrożenia dla telewizji, lecz daje możliwość operatorom kablowym współuczestniczenia w jej budowie i eksploatacji. 5G nie jest celem współczesnej telekomunikacji, ale kolejnym etapem rozwoju do zaspokojenia potrzeb użytkowników końcowych. Wykład zamyka wstęp do technologii 6G.
Przedstawiciele administracji publicznej opowiedzą o najbardziej aktualnych planach organizowania planowanego już na jesień 2022 naboru wniosków z nowej perspektywy finansowej UE na projekty szerokopasmowe.
Od 2017 roku na rynek trafiło ponad 250 mln zł na rozbudowę sieci szerokopasmowych, z czego znaczna część do segmentu MŚP. Uczestnicy panelu z instytucji finansowych podsumują wdrażanie tego produktu
Dublowanie sieci, plany inwestycyjne, dostęp hurtowy, wyznaczanie i grupowanie białych plam - z tymi i wieloma innymi problemami ISP zetknęli się w toku projektów POPC. Jakie plany ma administracja publiczna aby uniknąć ich w przyszłości opowiedzą przedstawiciele UKE i CPPC
Innowacyjność gospodarki jest konsekwentnie wspierana ze środków unijnych od 2007 r. W latach 2007-2013 wsparcie to było realizowane w ramach programu Innowacyjna Gospodarka, a w latach 2014-2020 w ramach programu Inteligentny Rozwój. Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) to kontynuacja wcześniejszych programów. Tym razem jednak głównymi celami FENG są m.in. wzrost konkurencyjności MŚP oraz transformacja gospodarki w kierunku Przemysłu 4.0, który nierozerwalnie wiąże się z tzw. Internetem rzeczy. Cyfryzacja to zatem ważny składnik FENG. Nic dziwnego, że FENG wzbudza rosnące zainteresowanie członków KIKE.
Prezentacja będzie dotyczyła określanie podstawy wynagrodzenia Organizacji zbiorowego zarządzania dla operatorów telewizji kablowych. Zaprezentowane zostaną praktyczne przykłady wykorzystania teorii takich jak wycena praw autorskich uwzględniających uregulowania prawne oraz zmiany technologiczne do ustalania wynagrodzeń OZZ.
W czasie panelu rozmawiać będziemy z uczestnikami rynku o tym jak w obecnej rzeczywistości prawnej mały lub średni ISP może świadczyć usługi telewizji. Telewizja od kilku lat jest coraz większą składową przychodów MiŚOT i trudno sobie obecnie wyobrazić rozwijającego się ISP który nie ma, nie wprowadza lub nie myślał o wprowadzeniu tej usługi. Jednocześnie jest to usługa skomplikowana i mimo kilku zmian prawa – nadal czasami trudno ustalić jakie obowiązki z tytułu licencji na reemisję ma ISP i wobec kogo. Dlatego chcielibyśmy podsumować doświadczenia ISP z nadawcami, OZZ-ami i innymi dostawcami telewizji. Zapytamy też główne izby gospodarcze o to co mogą doradzić swoim członkom kiedy wejdą w spór z nadawcą lub organizacją zbiorowego zarządzania, kto ma rację i jak należy prawidłowo odprowadzać należne tym podmiotom opłaty. Wiele w tym zakresie udało się bowiem zrobić ale w czasie panelu postaramy się podsumować co mamy jeszcze wszyscy jako rynek do zrobienia.
Co decyduje o przetrwaniu i sukcesu polskich kanałow Tv i polskich produkcji? O tym porozmawiamy z uczestnikami rynku stacjami telewizyjnymi, dystrybutorem i operatorami decydującymi o ofercie dla swoich abonentów.
Co to jest telewizja OTT, wady i zalety OTT w porównaniu z innymi technologiami, wiodące serwisy OTT oraz trendy na rynku europejskim oraz polskim, przykład możliwego wdrożenia OTT w oparciu o rozwiązanie firmy SeaChange International
Platforma DAI – perspektywy rozwoju dla rynku operatorów dzięki nowej technologii i korzyści płynących z uczestnictwa w nowym ekosystemie reklamowym. SWOT DAI oczami rynku operatorów, czyli porozmawiamy o szansach i zagrożeniach oraz mocnych i słabych stronach nowego rozwiązania na polskim rynku mediów. W kontekście kluczowych interesariuszy, czyli operatorów, ale też nadawców i reklamodawców oraz neutralnego integratora rynku, jakim jest GPW.
W czasie panelu praktycy przedstawią najczęściej stosowane przez nadawców postanowienia na które ISP powinni uważać oraz jakie zagrożenia wiążą się z ich wprowadzeniem. Oprzemy się na wzorcach umownych stosowanych przez największych nadawców na rynku dzięki czemu po panelu uczestnicy uzyskają profesjonalną i rzeczową wiedzę o tym na co uważać zawierając umowy z nadawcami. Przedstawimy też dobre praktyki których uchwalenie postulują organizacje zrzeszające ISP i pokarzemy które z nich już teraz udaje się wprowadzić do umów o reemisję.
Prowadzenie biznesu, praca na wysokim stanowisku wymaga poznania odpowiednich metod działania. Sięgnij po odpowiednie narzędzia, aby poukładać firmę, odzyskać czas i zwiększyć zyski. Naucz się skutecznie planować, zarządzać, wdrażać i komunikować zmianę. Przygotuj pracowników swojej firmy na to co ważne, reaguj na zmieniające się otoczenie i nie popełniaj błędów.
Grupa MiŚOT działa na rzecz Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych. Zobacz, co nowego w: EPIX (jeden z największych na świecie węzłów wymiany ruchu), MdO (integruje operatorów m.in. w przetargach szkolnych), MdS (cyberbezpieczeństwo operatorów i ich klientów), MdI (wsparcie internetu rzeczy poprzez misotową sieć LoRaWAN), MdM (komunikacyjne projekty dla MiŚOT-ów), TeleCentrum (call center dla operatorów), TeleOdpowiedzialni i Fundacja Lokalni (promujemy w środowisku operatorskim CSR) i innych.
Wkrótce Mali i Średni Operatorzy Telekomunikacyjni staną się akcjonariuszami MiŚOT SA. Warto poznać kalendarz i zasady procesu.
Operatorzy telekomunikacyjni są społecznie odpowiedzialni. Wyzwaniem dla branży jest włączenie działań CSR w strategie biznesowe firm. Jak to zrobić?
W oparciu o potencjał Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych powstaje ogólnopolska sieć LoRaWAN. Projekt ruszył w 2021 roku. Jakie otwiera to możliwości w oferowaniu przez operatorów dodatkowych produktów dla klientów indywidualnych, administracji i biznesu?
Informacja pomaga prowadzić biznes. Bądź na bieżąco - poznaj media dla Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych.
Co zrobić, aby być wysoko w Google? Co mierzyć w internecie?
- social media: zło konieczne czy szansa rynkowa,
- hejt a konstruktywna krytyka, jak je rozróżnić i jak reagować,
- kluczowe błędy w komunikacji marek w mediach społecznościowych i jak ich nie popełniać,
- jak zostać zauważonym przez Googla i klientów na pierwszej stronie wyszukiwarki
-
Uroczyste rozpoczęcie konferencjiprowadzący: Karol Skupień, Adam Kossowski, Krzysztof Czaja10:00 - 10:15
-
Projekty Grupy MiŚOT (MiŚOT-owy Teleexpress)prowadzący: Paweł Gniadek, panelista: Adam Kossowski, Krzysztof Czuszek, Sebastian Kachel, Paweł Białas10:15 - 10:45
-
Raport o stanie rynku telekomunikacyjnego - Prelekcja, prezentacja Raportu Prezesa UKEprowadząca: Agnieszka Gładysz10:45 - 11:30
-
Raport o stanie rynku telekomunikacyjnego w Polsce - badanie Audytelprowadzący: Karol Skupień paneliści: Piotr Wiąckiewicz, Grzegorz Bernatek11:30 - 12:15
-
Prezentacja danych z raportu KIKE o wpływach zarządców dróg z opłat za dostęp do pasa drogowego oraz wpływów samorządów z podatku od budowli telekomunikacyjnychpaneliści: Ewelina Grabiec, Łukasz Bazańśki12:15 - 13:00
-
Sprawiedliwe opłaty za umieszczenie infrastruktury telekomunikacyjnej w pasie drogi oraz nowa koncepcja podatku od budowli telekomunikacyjnychprowadzący: Łukasz Bazański paneliści: Karol Skupień, Ewelina Grabiec, Patrycja Cegiełka, Prof. dr hab. Maciej Rogalski, Przedstawiciel samorządów, Przedstawiciel operatorów, Dawid Jarosławski13:00 - 14:00
-
IBPM SA - Maksymalizacja sprzedaży na otwartych sieciachprowadzący: Paweł Gacek paneliści: Krzysztof Marciniak, Robert Izdebski14:00 - 14:30
-
Lunch14:30 - 15:30
-
Dostęp hurtowy okiem małych i średnich operatorów- sygnalizacja problemówpanelista: Kamila Mizera- Płaczek15:30 - 16:00
-
Hurtowy dostęp do sieci światłowodowej z uwzględnieniem sieci budowanych z POPC– analiza rynkuprowadząca: Katarzyna Orzeł, paneliści: Kamila Mizera- Płaczek, Paweł Biarda, Magdalena Russyan, Daniel Jasiński, Przedstawiciel operatorów, Luiza Czyż-Trzcianowska16:00 - 16:45
-
Regulacje rynku telekomunikacyjnegoprowadzący: Tomek Bukowski, panelista: Tomasz Bator16:45 - 17:15
-
Światłowód w każdym pomieszczeniupanelista: Wojciech Miśtura11:15 - 11:45
-
Zmiany w sprawozdawczości - Prezentacja przedstawicieli UKE o zmianach zarówno w PKE jak i w rozporządzeniach dotyczących przekazywania danych.paneliści: Joanna Antczak, Dorota Oniszczuk11:45 - 12:30
-
Analiza wykorzystania środków unijnych w zakresie sieci światłowodowychprowadzący: Karol Skupień12:30 - 13:00
-
Obniżenie kosztów prowadzenia działalności z wykorzystaniem funduszy unijnych.paneliści: Joanna Borkowska, Aleg Król13:00 - 13:30
-
Jak sztuczna inteligencja pomaga w zwiększeniu sprzedaży i zmniejszeniu rezygnacji Klientów? Na przykładzie systemu CampSys.paneliści: Anna Stec, Oktawian Augustyn, Paweł Potempski13:30 - 14:00
-
5G - przyszłość czy już teraźniejszość?panelista: Andrzej Rychlik14:00 - 14:30
-
Lunch14:30 - 15:30
-
Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfryzacji oraz Krajowy Plan Odbudowyprowadzący: Piotr Wiąckiewicz paneliści: Wojciech Szajnar, Marcin Łukasiewicz, Rafał Sukiennik15:30 - 16:10
-
Pożyczki szerokopasmowe - podsumowanie 5 lat doświadczeńprowadzący: Piotr Wiąckiewicz paneliści: Ewa Małecka, Eliza Pogorzelska, Robert Borski, Aleksandra Kwiatkowska16:10 - 16:50
-
Wyzwania przy wyznaczaniu białych plam i obszarów konkursowych FERCprowadzący: Piotr Wiąckiewicz paneliści: Eliza Pogorzelska, Agnieszka Gładysz, Krzysztof Kacprowicz16:50 - 17:30
-
Fundusze dla MŚP na innowacje i cyfryzację procesów biznesowychpaneliści: Kinga Pawłowska-Nojszewska, Patrycja Zeszutek17:30 - 18:00
-
Nowe regulacje rynku telewizjipanelista: Witold Kołodziejski11:15 - 11:35
-
Propozycje zmian w prawie autorskimpanelista: Paweł Wołoch11:35 - 11:55
-
Wycena praw autorskich i praw pokrewnych do celów prawnychpanelista: prof.Paweł Kossecki11:55 - 12:25
-
Prawa autorskie w usłudze telewizji – jak to działaprowadząca: Katarzyna Orzeł paneliści: Paweł Wołoch, prof.Paweł Kosecki, Tymoteusz Biłyk, Wojciech Szymczak12:25 - 13:00
-
Czy polski rynek chroni polskie produkcje i polskie kanały telewizyjne?prowadzący: Wojciech Apel paneliści: Roman Młodkowski, Jan Dworak, Bogusław Kisielewski, Witold Kołodziejski, Dagmara Iwańczuk-Węgrzynek, Karolina Okrój13:00 - 13:45
-
Telewizja bez dekodera? - gdzie jesteśmy dzisiaj na tle Europypanelista: Marcin Deka13:45 - 14:15
-
Lunch14:30 - 15:30
-
Rozwiązania przygotowane przez Fundację Nasza Wizja dla operatorów – wspólne projekty i usługiprowadzący: Łukasz Biedroński15:30 - 16:00
-
DAI – nowa perspektywa rozwoju biznesu operatorów na rynku reklamowym w Polsceprowadzący: Marcin Grabowski paneliści: Urszula Marzec, Tymoteusz Biłyk, Wojciech Szymczak, Jerzy Nowicki16:00 - 17:00
-
Dobre praktyki w umowach z nadawcami – jak uniknąć pułapek i zawrzeć dobrą umowępaneliści: Katarzyna Orzeł, Łukasz Biedroński17:00 - 17:45
-
MiŚOT Akademia: Jak wprowadzać zmiany w małej i średniej firmie pomimo oporu pracowników?panelista: Piotr Pytel10:30 - 12:30
-
Projekty Grupy MiŚOT. Jakie mamy produkty dla MiŚOT-ów?prowadzący: Paweł Gniadek paneliści: Krzysztof Czuszek, Adam Kossowski, Sebastian Kachel, Łukasz Biernacki, Maciej Linscheid, Paweł Białas, Marcin Orocz, Krzysztof Fujarski, Tomasz Brol12:30 - 13:30
-
MiŚOT SA - spółka MiŚOT-ów dla MiŚOT-ów. Kto zostanie akcjonariuszem?paneliści: Adam Kossowski, Sebastian Kachel, Krzysztof Czuszek, Ilona Malik13:30 - 14:00
-
Społeczna Odpowiedzialność Biznesu w branży telekomunikacyjnej. CSR - koszt czy wsparcie dla biznesu?paneliści: Sebastian Kachel, Daniel Piecuch, Paweł Gniadek, Emilia Kotnis-Górka, Grzegorz Czempik14:00 - 14:30
-
Lunch14:30 - 15:30
-
Polski Internet Rzeczy - co zrobiliśmy w ciągu roku i jakie wyzwania przed nami? (LoRaWAN)paneliści: Tomasz Brol, Artur Tomaszczyk, Sebastian Kachel, Krzysztof Czuszek15:30 - 16:00
-
Media dla branży telekomunikacyjnej - co czytać i oglądać, aby wiedzieć?prowadzący: Paweł Gniadek paneliści: Krzysztof Fujarski, Marek Nowak, Klaudia Wojciechowska16:00 - 16:30
-
MiŚOT Akademia: Hot seat: Zmiana wizerunku marki na przykładzie Syrionpaneliści: Adrianna Wardzała, Noemi Zuber16:30 - 17:00
-
MiŚOT Akademia: Komunikacja w mediach społecznościowych. Jak sobie radzić z hejtem? Jak sprawić, aby klienci nas zauważyli? Błędy, jakich lepiej nie popełniać? Co zrobić, aby być wysoko w Google? Co mierzyć w internecie?panelista: Adrianna Wardzała17:00 - 18:00
Dzień 2, 21 września 2022
Jak odróżnić powszechne opinie o cyber zagrożeniach od faktów? Jak zdefiniować i o od czego zależy poziom zagrożenia - od powszechności jego występowania? Od zaawansowanych technologii, które zostały użyte? A może od wpływu jaki mają na Twój biznes? Kiedy warto zlecić monitoring i zarządzanie incydentami firmie zewnętrznej, a kiedy nie? Jeśli takie pytania Cię nurtują - ta prezentacja jest dla Ciebie.
Cyberbezpieczeństwo to zagadnienie, którego rola bardzo wzrosła. Odpowiedzią na dynamiczny wzrost zagrożeń w tym zakresie był projekt nowelizacji ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, który miał służyć wdrożeniu ogólnego unijnego dokumentu 5G Toolbox. Prace nad nowelizacją trwają od trzeciego kwartału 2020 r. Dotychczas powstało siedem wersji projektu. Równolegle w Unii Europejskiej trwają prace nad nową dyrektywą NIS2, dotyczącą cyberbezpieczeństwa na terytorium unijnym. Jaki wpływ projektowane zmiany mogą mieć na dostawców Internetu? Czy sprawią one, że będzie bezpieczniej?
W trakcie tego panelu omówione zostanie jedno z najczęstszych nadużyć telekomunikacyjnych – spoofing - polegające na oszukaniu abonenta odbierającego połączenie co do tożsamości osoby wykonującej połączenie. Przedstawimy Państwu aspekty techniczne tego fraudu, projektowane regulacje prawne oraz działania Prezesa UKE w tym zakresie.
Cyberbezpieczeństwo kluczowym zagadnieniem w telekomunikacji. Czy istnieje pole do współpracy między państwem a przedsiębiorcami? Jak je optymalnie zorganizować? Bezpieczeństwo komunikacji na przykładzie przedsiębiorcy SMS A2P, którego model ochrony uwzględnia współpracę m.in. z CERT/NASK oraz został przetestowany w walce z nadużyciami typu phishing.
Alternatywne rozwiązania między innymi dla POPC, czyli każdy operator minimum w kilku lub kilkunastu miastach. GPON za złotówkę. Krótko i na temat najnowszych rozwiązań szerokopasmowych Enter T&T. Zmień model swojego biznesu i działaj regionalnie.
W branży telekomunikacyjnej w Polsce funkcjonuje kilka izb gospodarczych, które powstawały w różnym okresie i zrzeszają podmioty znacząco różniące się od siebie. Izby wypracowały modele współpracy, które pomimo różnic sprawiają, że nadzwyczaj często współpracują przy tworzeniu stanowisk konsultacyjnych dla administracji publicznej. Podczas panelu dowiemy się jak łączyć wspólne interesy przedsiębiorców telekomunikacyjnych szanując odrębność izb i różnorodność zrzeszonych przez nie podmiotów.
Przed nami inwestycje finansowane z FERC i KPO, za nami realizacja wielu kilometrów sieci finansowanych ze środków własnych i POPC. Jakich ułatwień w procesie inwestycyjnym oczekuje branża mając na uwadze dotychczasowe doświadczenia dowiemy się w najbliżej godzinie
W przepisach rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (tj. Dz.U. 2003 nr 169 poz. 1650), wskazuje się, że Pracodawca jest obowiązany udostępnić pracownikom, do stałego korzystania, aktualne instrukcje bezpieczeństwa i higieny pracy. Jednocześnie w wykazie Prac szczególnie niebezpiecznych, wymienia się m.in. prace na wysokości oraz inne znajdujące się, np. w branżowych przepisach bezpieczeństwa i higieny pracy. W związku z tym, że wykonywanie prac przy budowie, montażu i utrzymaniu nadziemnych linii telekomunikacyjnych, na istniejącej podbudowie słupowej linii elektroenergetycznej o napięciu do 1kV, z pewnością wchodzi w zakres prac szczególnie niebezpiecznych z punktu widzenia powyższego rozporządzenia, to Pracodawca zobowiązany jest, m.in. udostępnić pracownikom, do stałego korzystania, aktualne instrukcje bezpieczeństwa i higieny pracy dotyczące organizacji i technicznych środków zabezpieczających, właściwych dla rodzaju wykonywanych prac. Posiadanie takiej instrukcji jest również częstym wymogiem operatorów systemu dystrybucyjnego elektroenergetycznego (OSD), przy udostępnianiu energetycznej podbudowy słupowej przedsiębiorcom telekomunikacyjnym, wykorzystującym ją do podwieszania własnych kabli i instalacji związanego z nimi osprzętu. W porozumieniu z Zarządem KIKE przygotowany został wzór takiej instrukcji, który w zamierzeniu ma wspierać przedsiębiorców telekomunikacyjnych zrzeszonych w KIKE, w przygotowaniu własnych instrukcji stanowiskowych, dostosowanych do specyfiki ich działalności. W trakcie prezentacji przedstawione zostaną główne założenia tej instrukcji.
Jak ustalić wysokość składek członkowskich KIKE, aby zapewnić środki na działanie Izby jednocześnie sprawiedliwie ustalić obciążenie dla członków.
Jesteś sprzedawcą usług dla biznesu? Zdarza Ci się negocjować z klientem swoją ofertę? Poprowadzisz prezentacje handlowe dla decydentów? To szkolenie jest dla Ciebie! Jeżeli Twoi odbiorcy uzależniają decyzję o współpracy od tego, co przekażesz im podczas prezentacji swoich usług, produktów tym bardziej to szkolenie jest dla Ciebie. W czasie tego szkolenia będziesz mógł poszerzyć swoje umiejętności z zakresu zarządzania procesem decyzyjnym swoich odbiorców. To szkolenie pomoże Ci zwiększyć swoją skuteczność, zrozumiesz, dlaczego właściwe prowadzenie prezentacji przekłada się na to, w jaki sposób postrzegają oni twoją firmę i usługi. Nauczysz się co zrobić oraz czego unikać, aby zwiększyć skuteczność i sprzedawać swoje usługi w ustalonej cenie.
- dlaczego ogłoszenia o pracę już nie działają
- jakie są alternatywy
- rekrutacja na LinkedIn: jak ją robić skutecznie
- employee experience: czyli o pozytywnych doświadczeniach w firmach
Rozwój kadr i inwestowanie w ludzi to wyzwanie dla właścicieli i kadry zarządzajacej. Być szczęśliwym w pracy i jeszcze pozwolić pracownikom na to, to chyba jakaś utopia prowadzącego. Nic z tych rzeczy! Kilka prostych wskazówek jak codziennie podnosić swoją efektywność, dbać o siebie i pracowników, dostarczać swoim ludziom szczęścia i dzielić tym z klientami - budowanie lojalności pracowników i klientów w organizacjach oparatych na zaufaniu.
Wyniki konkursu "Dzienniczek Ucznia" - rozdanie nagród.
-
Praktyczne problemy cyberbezpieczeństwapanelista: Paweł Wołowczyk10:00 - 10:30
-
Nowelizacja ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa - czy będzie bezpieczniej?prowadząca: Kinga Pawłowska-Nojszewska paneliści: Mirosław Szymczak, Marcin Zemła, Piotr Grzybowski, Marcin Wysocki, Łukasz Bazański10:30 - 11:30
-
Oszustwa telekomunikacyjne- podmiana numeru abonentaprowadzący: Tomasz Bukowski paneliści: Krzysztof Dzięgielewski, Jan Sołyga11:30 - 12:10
-
Współpraca w walce z nadużyciami - przykład integratorów smspaneliści: Jakub Woźny, Daniel Zawiliński12:10 - 12:40
-
Gdzie jest kasa?prowadzący: Paweł Gacka, Enter T&T Sp. z o. o.12:40 - 12:50
-
Lunch13:00 - 14:00
-
WALNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW KIKE14:00 - 18:00
-
Dobre praktyki współpracy izb gospodarczych branży telekomunikacyjnejprowadzący: Karol Skupień paneliści: Stefan Kamiński Krzysztof Kacprowicz, Paweł Wołoch, Karol Skupień, Andrzej Dulka, Jacek Silski, Józef Kot10:00 - 10:40
-
Ułatwienia w inwestycjach światłowodowychprowadzący: Karol Skupień paneliści: Kamila Mizera, Ewelina Grabiec, Jakub Woźny, Grzegorz Czwordon, Robert Gaweł, Eugeniusz Gaca, Anna Gąsecka10:40 - 11:40
-
Instrukcja BHP czyli jak bezpiecznie montować kable światłowodowe na słupachpanelista: Piotr Zychowicz11:40 - 12:10
-
Propozycja sprawiedliwego naliczania składek KIKE - Składki wg Kurkaprowadzący: Kamil Kurek12:10 - 13:10
-
Lunch13:00 - 14:00
-
MiŚOT Akademia: Obrona ceny - Szkolenieprowadzący: Marcin Orocz10:00 - 11:00
-
MiŚOT Akademia: Szkolenia: Rekrutacja i utrzymanie talentów w organizacji: jak to robić w 2022! (employee experience)prowadząca: Ada Wardzała11:00 - 12:00
-
MiŚOT Akademia: Szkolenie - Szczęśliwy Pracownik wizytówką Twojej firmyprowadzący: Marcin Orocz12:00 - 13:00
-
MiŚOT Akademia: Wyniki konkursu i nagrody dla uczestników szkoleńprowadzący: Marcin Orocz13:00 - 13:15
-
Lunch13:00 - 14:00